Duyurular

  Olağan Genel Kurul Duyurusu

   Doğa Aktiviteleri Grubu Derneği Olağan Genel Kurulu 23 Ekim 2022 Pazar günü saat 11:00`de İstanbul - Fatih ilçesinde bulunan Ramada İstanbul Old City otelinin toplantı odasında yapılmasını karara bağlamıştır. Yapılacak olan bu toplantıda Genel Kurulu gerçekleştirmek için yeterli çoğunluk sağlanamaz ise, (toplantı yeter sayısı Genel Kurula katılma hakkına sahip olan üyelerin üye sayısının yarısından bir fazladır) ertelenen Genel Kurul toplantısı 20 Kasım Pazar günü saat 11:00 `de dernek merkezimizde yapılacaktır.

  2020-2021 Dönemi Tanışma Toplantısı 02.02.2020

   

  2020-2021 Dönemi Tanışma Toplantısı 02.02.2020

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  DAG`da yeni eğitim dönemi başlıyor.

   

  02.02.2020 Pazar günü yapılacak toplantımızı tüm takipçilerimiz davetlidir.

  Saat: 13:00-...

  Konum: DAG kulüp odası

  ( Şehit Muhtar Mahallesi, İmam Adnan Sokak, No. 24, K.2, 34435 Beyoğlu/İstanbul )

  Olağan Genel Kurul Duyurusu

  Doğa Aktiviteleri Grubu Derneği Olağan Genel Kurulu 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 11:00`de dernek merkezimizde yapılmasını karara bağlamıştır. Yapılacak olan bu toplantıda Genel Kurulu gerçekleştirmek için yeterli çoğunluk sağlanamaz ise, (toplantı yeter sayısı Genel Kurula katılma hakkına sahip olan üyelerin üye sayısının yarısından bir fazladır) ertelenen Genel Kurul toplantısı 17 Kasım Cumartesi günü saat 11:00 `de yine dernek merkezimizde yapılacaktır.

  Kulüp Sporcumuz Lenin Peak Sky Marathon`da

  Kulüp sporcularımızdan Gökalp Saklı,

  Kazbek Dağı Zirve Tırmanışı başarıyla tamamlandı.

  Kulübümüz 2016 dönemi üyelerinden;

  2018 Yılı Spor Tırmanış İl ve Kulüpler Sıralamaları

   TDF 2018 yılı Spor tırmanış sezonunda yarışmalara katılan il ve kulüplerimizin sıralamaları belli olmuştur. İl sıralamasında İstanbul ili birinci olurken Doğa Aktiviteleri Grubu olarak;

  TDF 2018 yılı Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonası Sıralama Listesi

  TDF`nin 2018 yılı spor Tırmanış Türkiye Şampiyonası Boulder ayağında 42 yarışmacı arasında Kulüp sporcularımızdan Övgün YILDIRIM üçüncü (3.) olmuştur.

  Spor Tırmanış Minikler Boulder Türkiye Milli Takım Seçmeleri

  Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından ilk defa yapılan Minikler Boulder Şampiyonası 03-04 Mart 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Yarışmaya katılan 74 sporcu arasından kulüp sporcularımız farklı yaş gruplarında dereceye girmişlerdir. 

  Spor Tırmanış Büyükler Boulder Türkiye Şampiyonası

   Kulüp sporcumuz Övgün YILDIRIM 17-18 Şubat 2018 tarihlerinde Adana`da düzenlenen "Spor Tırmanış Büyükler Boulder 1. Ayak Şampiyonası"nda Türkiye 2`incisi olmuştur. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

  Ultra Trail du Mont Blanc Koşusu

  Kulüp üyelerimizden sevgili arkadaşımız Servet Çataltepe 28 Ağustos - 3 Eylül tarihleri arasında Fransadaki "Ultra Trail du Mont Blanc" koşusunda 171 km (UTMB) koşarak yarışı finish noktasına kadar tamamlamış ve ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. DAG ailesi olarak kendisini bu azminden dolayı canı gönülden kutluyoruz.

  Pamukkale Ultra Trail Koşusu

  13-14 Mayıs tarihinde düzenlenen Pamukkale Ultra Trail Koşusuna katılan ve çeşitli dereceler alan üyelerimizi kutluyoruz.

  Spor Tırmanış 1. Ayak Büyükler Boulder Şampiyonası

  Kulüp sporcumuz Övgün YILDIRIM 25-26 Şubat 2017 tarihlerinde Malatya`da düzenlenen "Spor Tırmanış 1. Ayak Büyükler Boulder Şampiyonası"nda Türkiye 1`incisi olmuştur. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

  Runatolia 2017

   Dünyanın dört bir yanından yüksek katılımla her yıl Mart ayında yapılan ve bu yıl 12`ncisi düzenlenen Uluslararası Runatolia Maratonu 5 Mart Pazar günü gerçekleştirildi. Farklı mesafelerde bu koşuya katılan bütün kulüp üyelerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

  2016-2017 Dönemi Tanışma Toplantısı

   2017-2018 yeni eğitim dönemimiz başlıyor.

  Spor Tırmanış Büyükler Lider Türkiye Şampiyonası Finalleri – 2, 28-29 Mayıs 2016 Tarihlerinde Adana’da Gerçekleştirildi

   Adana Sabancı Spor ve Sergi Salonu Tırmanış Duvarında  düzenlenen Spor Tırmanış Büyükler Lider Türkiye Şampiyonası Finalleri – 2 yarışmasında kulübümüz Erkekler kategorisinde Övgün Yıldırım, Enes Turhan Özer ve Oğuz Kaan Beğeç tarafından temsil edildi.

  Spor Tırmanış Minikler, Küçükler, Gençler Lider Türkiye Şampiyonası Finalleri-2 14-15 Mayıs 2016 Tarihlerinde Samsun’da Gerçekleştirildi

  Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Canik Atatürk Spor Salonu Tırmanış Duvarında düzenlenen Spor Tırmanış Minikler, Küçükler, Gençler Lider Türkiye Şampiyonası Finalleri-2 yarışmasında kulübümüz Genç Erkekler kategorisinde Enes Turhan Özer, Minik-A Bayanlar kategorisinde Eda Tecer, Minik-B Bayanlar kategorisinde Leyla Tunçay, Bilge Selin Şahin, Nil Süme ve Ayşe Tunçay ile temsil edildi. Küçük-B Bayanlar kategorisinde başvurusu bulunan sporcumuz Melike Ersayın, yeterli başvuru olmadığı için kategorisinin yarışı düzenlenemediğinden yarışmaya katılamadı.

  Spor Tırmanış Büyükler Boulder Türkiye Şampiyonası Finali – 1 27-28 Şubat 2016 Tarihlerinde Malatya`da Gerçekleştirildi

   27-28 Şubat 2016 tarihlerinde Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Tırmanış Duvarında düzenlenen Türkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış Büyükler Boulder Türkiye Şampiyonası Finali – 1 yarışmasında birincilik alan sporcumuz Övgün Yıldırım`ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

  DAG Tanışma Toplantısı 20 Şubat 2016 Cumartesi Günü Gerçekleştirildi

  Doğa Aktiviteleri Grubu olarak Aynalıgeçit Toplantı salonunda 20 Şubat 2016 Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz tanışma toplantısına ilgi gösteren herkese teşekkür ederiz.

  DAG 15. Yaşını Kutladı! Dağlarda Hep Birlikte Nice Yıllara!

  2000 Yılında dernek olarak faaliyetlerine başlayan Doğa Aktiviteleri Grubu, kurucu üyelerinden 2015 yılı taze üyelerine uzanan eski/yeni 80 üyenin katıldığı bir yemekle 15. Yaşını kutladı.

  Mont-Blanc Ekipleri Faaliyet Detayları

  DAG üyelerinden 7 kişi 18-26 Temmuz 2015 tarihlerinde Mont-Blanc (4810m) tırmanış denemesi yapmak üzere Chamonix`deydi.

  Kampçılık Uygulama - erteleme

  Yeni üylerimizden alınan geri bildirimler doğrultusunda Kampçılık Uygulama eğitimi 28-29 Mart hafta sonundan 04-05 Nisan`a(bir sonraki haftasonu) ertelenmiştir. 

  BÜYÜKLER, GENÇLER, KÜÇÜKLER, MİNİKLER LİDER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ-1 NEVŞEHİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

    Türkiye Dağcılık Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler, Gençler, Küçükler, Minikler Lider – Türkiye Şampiyonası Finalleri – 1. 07-08 Mart 2015 tarihlerinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Spor Merkezi Tırmanış Duvarında gerçekleştirildi. Yarışmaya 12 ilden 63 ü erkek ve 33 ü bayan toplam 96 sporcu katıldı.

  Günübirlik Yürüyüş: Mesruriye Köyü - Kıranyurt Yaylası - Çilekli Köyü 11 Ocak 2015

  Adapazarı/Pamukova’nın Mesruriye Köyünden başlayıp, Kıranyurt Yaylası üzerinden Çilekli Köyüne ulaşılacak, yaklaşık 10 km.lik orta zorlukta bir yürüyüş planladık. Kar üzerinde gerçekleşmesini beklediğimiz yürüyüşe orman içi yollar ve patikalardan devam edecek, Kıranyurt yaylasına çıkarken yaklaşık 950m irtifa alacağız.

  Film Gösterimi ve Yeni Yıl Kutlaması, 25 Aralık 2014

  Yaklaşan yeni yılı gelenekselleşen mütevazi partimizle kutlamadan önce efsanevi alpinist ve serbest solo kaya tırmanıcısı Catherine Destivelle`i konu alan "Zirvelerin Ötesinde" belgeselini izlieyeceğiz. 

  Günübirlik Yürüyüş: Aktoprak Köyü-Keramet Kaplıcaları, 14 Aralık 2014

  Yalova`nın Aktoprak köyünden başlayıp Samanlıdağ sırtlarında İznik gölü ve körfezi hatta Uludağ manzarası ile yükselen yaklaşık 15km`lik, orta zorlukta günübirlik bir yürüyüş planladık. Yürüyüşün sonunda Keramet kaplıcalarının ~35 santigrat derecelik doğal göletinde yüzme şansımız olacak. 

  Dağ Kazaları Semineri, 3 Aralık 2014

  1. yıl seminerlerinden Dağ Kazalarını en tecrübeli eğitmenleriminzden, yüksek irtifa ve uzun duvar tırmanıcısı Volkan Çakır`dan dinliyoruz.

  Manaslu Tırmanışı Sunumu, İsment İnan, 26 Kasım 2014

  8163mt`lik Manaslu dağına çıkan ilk Türk kadını, Türkiye`nin tek profosyone dağ ve kayak rehberi İsmet İnan, kulübümüzde 3 haftalık tırmanış macerasını bizlerle paylaştı. 

  Doğancılköy-Kılıçkaya Yürüyüşü, 23 Kasım 2014

  Yaz döneminde ara verdiğimiz günübirlik yürüyüşlerimize Doğancılköy-Kılıçkaya yürüyüşü ile başladık. 40 kişinin katılımıyla yılın ilk karının keyfini çıkardık.

  Dağcılık Tarihi Semineri Gerçekleşti, 19 Kasım 2014

  3 yıl aradan sonra gerçekleştirdiğimiz Dağcılık Tarihi seminerinde, Dağ Delisi blog yazarı Ali Değer Özbakır`ı ağırladık. Yoğun ilgi gören, Alplerde yapılan ilk tırmanışlardan, 8000`lere yapılan ekspedisyonlara tırmanışın teknik ve sosyal evrimini edebi üslubu ve çarpıcı örnekleriyle dikkatimize sunan sevgili Ali Değer Özbakır`a teşekkür ediyoruz.

  Yeni Yönetim İş Başında

   2 Kasım 2014 Pazar gunu dernek lokalimizde gerçekleşen Olagan Genel Kurul sonucunda 2012-2014 dönemini Yönetim Kurulu faaliyet raporu ibra edildi ve 2014-2016 dönemi Yönetim Kurulu seçimi gerçekleştirildi.

  Web Sitemiz Yenilendi !

  Daha sade, kullanışlı ve kapsamlı web sayfamız yayında ! Artık en güncel bilgileri web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Telif Hakkı © 2013, Doğa Aktiviteleri Grubu
Bizi sosyal medyada takip edin. Doğa Aktiviteleri Grubu Facebook adresimizDoğa Aktiviteleri Grubu Twitter adresimizDoğa Aktiviteleri Grubu Twitter adresimiz