Eğitimler

2018 - 2019 Eğitim Takvimi

  2018 - 2019 Eğitim Programı

EĞİTİM YILI

EĞİTİM

2018 YILI EĞİTİM SORUMLUSU

 2018 YILI EĞİTMENLER

2018 YARDIMCI EĞİTMEN

KODU

ÖNŞARTI

TARİH

I

TANIŞMA TOPLANTISI

YK

YK

YK

DAG

-

03.02.2018

I

DAG`da İşleyiş ve Kurallar

YK

YK

YK

S0

-

07.03.2018

I

Yürüyüş ve Kampçılık Malzemeleri

Sinan ALİŞ

 

S1

-

14.03.2018

I

Yürüyüş Teknikleri

Engin AKALIN

-

 

S2

-

21.03.2018

I

İlk Adım-1 (Günübirlik Yürüyüş)

Ceyda AKÇINAR

Turgay TÜRKOĞLU

Serdar DEMİR

U1

-

25.03.2018

Engin AKALIN

Melda T.OĞLU 

I

Doğada Yön Bulma ve Oryantiring

Evren UZUNKAYA

-

 

S3

-

28.03.2018

I

Doğada Yön Bulma ve Oryantiring Uygulama

Evren UZUNKAYA

Mehmet Ali ÖZDEMİR

 

U2

S3

01.04.2018

I

Beslenme ve Enerji

Uluç KAYA

-

 

S4

-

04.04.2018

I

İlk Adım-2 (Günübirlik Yürüyüş)

Turgay TÜRKOĞLU 

Engin AKALIN

Kerem ERYILMAZ 

U1

-

08.04.2018

Aydın AKAR

I

Kampçılığı Teorik Sunum

Sinan ALİŞ

 

 

S5

-

18.04.2018

I


Kampçılık Uygulama

Sinan ALİŞ


Nihat ERUYSAL Ceyda AKÇINAR 

Güldem KÖKLEM Nur Banu D.OĞLU 

U3

 S5, U1, U2


28-29.04.2018

 

I

Temel Kaya Tırmanışı ve Malzemeleri

Gülay YURT

 

 

S6

-

02.05.2018

I

Temel Kaya Tırmanışı Uygulama

Gülay YURT

David WİLBUR Ceren ŞEREF Nihat ERUYSAL Murat YILDIRIM 

Eray ŞUVMAN Doğan DÜZ Barbaros REİS
Tan KIZILYEL  

U4

S6, U3

05-06.05.2018

I

Antrenman ve Dağ Hazırlığı

David WİLBUR

 

 

S7

-

09.05.2018

I

Temel İlk Yardım Teorik Eğitimi

Atilla ALTUNTAŞ

 

 

S8

Bireysel Zirve Faaliyetleri İçin ZORUNLUDUR.

03.06.2018

II

İleri Kaya Tırmanışı Teorik (Geleneksel)

David WİLBUR 

 

 

S21

-

16.05.2018

II

İleri Kaya Tırmanışı Uygulama  (Geleneksel)

David WİLBUR 

 

 

U17

S21, U7, U10

26-27.05.2018

 

Sunum/Film Gösterimi

YK

YK

 

 

 

23.05.2018

I

Yaz Zirve Tırmanışı-I

Murat YILDIRIM

 

 

U6

 U3

26-27.05.2018

I

Uzun Mesafe Yürüyüşleri Teorik

Engin AKALIN

 

 

S12

-

30.05.2018

I

Boulder ve Yapay Duvarda Tırmanış

Eray ŞUVMAN

 

 

U5

-

13.05.2018

Doğan DÜZ 

I

Spor Kaya Tırmanışı Teorik (Lider)

Gülay YURT

 

 

S9

-

06.06.2018

I

Spor Kaya Tırmanışı Kampı Uygulama (Lider)

Gülay YURT

David WİLBUR
Ceren ŞEREF
Nihat ERUYSAL Murat YILDIRIM   

Eray ŞUVMAN Doğan DÜZ Barbaros REİS
Tan KIZILYEL  

U7

U4, S9

09-10.06.2018

 

Snum/Film Gösterimi

YK

YK

 

 

 

13.06.2018

I

Dağ Faaliyeti Planlama ve Organizasyon

 

 

 

S10

-

27.06.2018

I

Yaz Zirve Tırmanışı-II

Kerem KAYMAKÇI

 

 

U8

U3

30.06-01.07.2018

I

Doğada Hayatta Kalma Teorik Sunum

Sinan KUTLUTAN

 

 

S11

-

11.07.2018

I

Kanyon Yürüyüşü

Muhammet YILMAZTEKİN

 

 

U1

-

15.07.2018

I

TRANS-I Faaliyeti

Nihat ERUYSAL

 

 

U9

U6 veya U8

21-27.07.2018

Murat YILDIRIM

II

Yaz Zirve Yarı Teknik Rota

Salih YILDIRIM

 

 

U16

U10

04-05.08.2018

Efe ERENEL

I

Temel Kaya Tırmanışı ve Malzemeleri

Gülay YURT
David WİLBUR

 

 

 

 

29.08.2018

I


Temel Kaya Tırmanışı Uygulama

Gülay YURT

David WİLBUR
Ceren ŞEREF
Nihat ERUYSAL Murat YILDIRIM 


Eray ŞUVMAN Doğan DÜZ Barbaros REİS
Tan KIZILYEL  

U4

S6, U3

01-02.09.2018

 

Günübirlik Trekking Faaliyeti

Evren UZUNKAYA

 

 

U1

-

02.09.2018

 

Sunum & Film Gösterimi

YK

YK

 

 

 

05.09.2018

II

İpte Yükselme ve Makara Sistemleri

Mehmet MEMECAN
 

 

 

U18

U10

09.09.2018

I

Spor Kaya Tırmanışı Teorik (Lider)

Gülay YURT

 

 

S9

-

19.09.2018

I

Spor Kaya Tırmanışı Kampı Uygulama (Lider)

Gülay YURT

 

 

U7

U4, S9

22-23.09.2018

II

Self Rescue

David WİLBUR

 

 

S22

U17, U18, spor tırmanış bahçelerinde en az 2 geleneksel rota tırmanmış olmak

26.09.2018

II

Self Rescue Uygulama

David WİLBUR

 

 

U19

S22, U17, U18

30.09.2018

II

Buzul`da Yürüyüş Teknikleri

Salih YILDIRIM

 

 

S23

-

03.10.2018

II

Buzul`da Yürüyüş Teknikleri Uygulama

Salih YILDIRIM

 

 

U20

S23, U10, U17

05-06-07.10.2018

 

Günübirlik Trekking Faaliyeti

Turgay TÜRKOĞLU

 

 

U1

-

07.10.2018

I

Gelişim Kaya Tırmanışı Teorik (Geleneksel)

Mehmet MEMECAN 

 

 

S13

-

10.10.2018

I

Gelişim Kaya Tırmanışı Uygulama  (Geleneksel)

Mehmet MEMECAN 

 

 

U10

U7, S13

13-14.10.2018

 

Sunum & Film Gösterimi

YK

YK

 

 

 

17.10.2018

I

Meteoroloji

Sinan ALİŞ

 

 

S14

-

07.11.2018

 

Günübirlik Trekking Faaliyeti

Ceyda AKÇINAR
 

 

 

U1

-

11.11.2018

I

Dağ Kazaları

David WİLBUR

 

 

S15

-

14.11.2018

I

Çığ Bilgisi

Salih YILDIRIM

 

 

S16

-

21.11.2018

I

Yüksek İrtifa ve Isı Değişimi Kaynaklı Rahatsızlıklar

Volkan ÇAKIR

 

 

S17

-

28.11.2018

 

Günübirlik Trekking Faaliyeti

Arzu BUCAN

 

 

U1

-

09.12.2018

 

Sunum & Film Gösterimi

YK

YK

 

 

 

12.12.2018

I

Kış Öncesi Kampçılık Uygulaması

Murat YILDIRIM 

 

 

U11

U3

22-23.12.2018

 

YILBAŞI PARTİSİ

YK

YK

 

 

 

26.12.2018

I

Kış Dağcılığının Temelleri

Ceren ŞEREF 

 

 

S18

-

16.01.2019

I

Kış Temel Uygulama Kampı

Ceren ŞEREF 

 

 

U12

S18, U11

26-27.01.2019

I

Kış Dağcılığı Gelişimi

Nihat ERUYSAL 

 

 

S19

 

13.02.2019

I

Kış Gelişim Uygulama Kampı

Nihat ERUYSAL 

 

 

U13

 S19, U10, U12

23-24.02.2019

I

Liderlik Teorik Eğitimi

Sinan ALİŞ 

 

 

S20

-

27.02.2019

I

Kış Zirve Tırmanışı-1

Derya ATÇEKEN 

 

 

U14

U13

09-10.03.2019

I

Kış Zirve Tırmanışı-2

Sinan KUTLUTAN 

 

 

U15

U13

23-24.03.2019

II

Arama-Kurtarma Teorik

 

 

 

S24

-

TBD

II

Arama-Kurtarma Kampı Uygulama

 

 

 

U21

S8, S24

TBD

II

Doğada İleri İlk Yardım (Uygulama)

 

 

 

U22

S8, U3

TBD

II

Yüksek İrtifa Tırmanışı

 

 

 

U23

S17, U14, U15

TBD

1. yıl eğitimleri

2. yıl eğitimleri

Sunum & Film Gösterimi

Telif Hakkı © 2013, Doğa Aktiviteleri Grubu
Bizi sosyal medyada takip edin. Doğa Aktiviteleri Grubu Facebook adresimizDoğa Aktiviteleri Grubu Twitter adresimizDoğa Aktiviteleri Grubu Twitter adresimiz